My tam byliśmy !

wpis w: Bez kategorii | 0

Mecz Polska – Gruzja – wynik 4:0 ! Oczywiście dla Naszych.  My tam byliśmy.

13 czerwca 2015 roku 42 osobowa delegacja z Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA wybrała się do Warszawy. Pierwszym celem naszej wycieczki było Muzeum Sportu i Turystyki. Na miejscu zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez dyrektora obiektu Pana Tomasza Jagodzińskiego, który jak się okazało już od dziecięcych lat związany jest z województwem łódzkim. Ponadto dzięki pani przewodnik dowiedzieliśmy się m.in. jak wyglądały igrzyska w czasach starożytnych, ale również dzięki profesjonalnie przygotowanej wystawie mogliśmy jeszcze raz przeżyć, te bardziej współczesne, ale niezwykle ważne dla polskiego sportu chwile. Tego samego dnia w muzeum odbyło się również ślubowanie polskich olimpijczyków przed wyjazdem na olimpiadę w Baku. I w tym miejscu nie zabrakło ipowskiego akcentu – i to nie tylko ze względu na naszą obecność. Jak się okazało, jednym ze ślubujących, był syn wieloletniej członkini Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA.
Po wizycie w muzeum, nieco bogatsi w wiedzę, ruszyliśmy na Stadion Narodowy. Tam właśnie 13 czerwca rozgrywał się mecz eliminacyjny pomiędzy reprezentacjami Polski i Gruzji. Udział w tym wydarzeniu był dla nas ciekawy z dwóch powodów. Po pierwsze biorąc pod uwagę aspekt zawodowy, mięliśmy okazje zaobserwować pracę naszych kolegów ze stolicy : jak policjanci z różnych pionów (ruchu drogowego, prewencji czy wydziałów kryminalnych)współpracują ze sobą podczas tak dużej imprezy masowej. Po drugie mogliśmy być częścią fantastycznego widowiska z drużyna narodową w roli głównej. Orły Nawałki i tym razem nie zawiodły, wygrywając z Gruzinami 4:0. To był niezapomniany mecz. Nie tylko dlatego, że mięliśmy okazje być częścią tego niesamowitego widowiska, ale również z powodu hattricka strzelonego pod koniec meczu przez Roberta Lewandowskiego. To było wspaniałe zakończenie wspaniałej wycieczki, dzięki któremu w znakomitych humorach i ze śpiewem na ustach wróciliśmy do domów.
Chcielibyśmy szczególnie podziękować panu Tomaszowi Jagodzińskiemu, Tomaszowi Kłosowi, Markowi Koźmińskiemu oraz Komendantowi KWP w Łodzi nadinsp. Dariuszowi Banachowiczowi za pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia.

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był Nasz serdeczny przyjaciel – Jacek Michalski – dziękujemy kolego ! Servo per Amikeco…

IMG_6350