Chłopaki jesteśmy z Wami!

wpis w: AKTUALNOŚCI | 0

26 maja 2018r., na terenie Oddziału Prewencji w Łodzi, członkowie Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej, będącej współorganizatorem Mundurowego Dnia Dziecka, przy pomocy dyrekcji i uczniów Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, przy ul. Klaretyńskiej 9, przeprowadzili pierwszą ze zbiórek publicznych: „Chłopaki jesteśmy z Wami!”. Nad prawidłowym przebiegiem zbiórki czuwali: Piotrek i Jacek. Zgromadzone środki przekazane zostały dla dwóch funkcjonariuszy tj. Marcina (policjanta) oraz Arka (strażaka), którzy ucierpieli podczas wybuchu na ulicy Przemysłowej w Łodzi. Każdy z darczyńców oprócz uśmiechu i symbolicznego dziękuję, mógł poczęstować się w dowód wdzięczności świeżym jabłuszkiem.

Członkowie Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej współuczestniczyli również w imprezie plenerowej zorganizowanej przez KWP w Łodzi w Uniejowie 02 czerwca 2018 roku. W ramach tego wydarzenia  rozegrano piłkarski mundial a także zorganizowano pełen atrakcji piknik. Członkowie naszego stowarzyszenia, jako współorganizatorzy przedsięwzięcia, nie tylko prezentowali swój namiot z zagranicznymi naszywkami i mundurami, opowiadając o IPA przybyłym gościom, ale nie zapomnieli również o swoich rannych kolegach.  Zorganizowali kolejną zbiórkę funduszy na leczenie i rehabilitację Marcina i Arka. Do zbiórki przyłączyli się nie tylko goście odwiedzający piknik, ale również licznie zebrani zawodnicy mundialu. Nad całością zbiórki czuwali nasi członkowie: Asia, Aneta, Włodek i Piotrek.

Tego samego dnia, na terenie obiektu Domu Pracy Twórczej członkowie Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej, zorganizowali także aukcję charytatywną, poświęconą chorym kolegom. W przedsięwzięciu udział wzięli między innymi: Zbigniew Bródka, Marek Dziuba, czy Maciej Palczewski. Każdy z licytujących mógł znaleźć coś dla siebie, a głównymi atrakcjami były przedmioty przekazane między innymi przez: Mariusza Wlazłego, Zbigniewa Bródkę, PGE Skrę Bełchatów, Jakuba Błaszczykowskiego, Bogdana Wentę, Kamila Stocha, Artura Gadowskiego, Tomasza Kuchara. W rolę prowadzącego wcielił się Piotr Czart – dziennikarz Radia Ziemi Wieluńskiej. Oprzeć się Mu było nie sposób, a walka o gadżety była bardzo zacięta. Niewątpliwie uroku aukcji dodawały, czuwające nad prawidłowością przebiegu nasze koleżanki: Karolina, Magda i Aneta.

Serdeczne podziękowania za dużą pomoc w organizacji podanych przedsięwzięć należą się Panu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi – insp. Andrzejowi Łapińskiemu oraz I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi – mł. insp. Tomaszowi Olczykowi.

Łącząc siły z wielu stron, uzyskujemy efekty jeszcze piękniejsze. Wszystkim zaangażowanym składamy serdeczne podziękowania i zapraszamy na kolejne przedsięwzięcia na rzecz kolegów, bo w końcu…Chłopaki jesteśmy z Wami!